Çaj Livando

2.00

Kategori:

Përshkrim

Livando – Lavandula officinalis

Përmban acetat linalili, tanine, fitoncide që qetësojnë sistemin nervor qendror duke ndihmuar në trajtimin e migrenës, pagjumësisë, ankthit dhe çrregullimeve të depresionit.

  • Ka veprim të njetë me benzodiazepinat që rrisin aktivitetin e acidit gama aminobutirik në amigdalë. Aromaterapia nëpërmjet vajit të kësaj bime rrit shpejtësinë e veprimeve matematikore.
  • Ka veti antispazmatike në traktin tretës si dhe ka veti antimikrobike.
  • Qetëson ngërcet e stomakut dhe zorrëve, si dhe rregulon veprimtarinë e zorrëve.
  • Ndalon kruajtjen dhe redukton enjtjen nga pickimi i insekteve.
  • Lehtëson simptomat e alergjisë.

Përdorimi: Në 3 gota ujë, zieni për 2 minuta, 2 lugë gjelle me bimën. Çaji konsumohet gjatë ditës.
Përdorimi i çajit nuk ka efekte anësore. Ruhet në vende të thata dhe larg rrezeve të diellit.

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Bëhuni i pari që shqyrton “Çaj Livando”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *