Chlorella

15.00

S’ka stok

Kategori:

Përshkrim

CHLORELLA

Është Algë e gjelbërt që promovon procesin natyrorë të detoksifikimit dhe rritë vitalitetin e organizmit

  • Burim natyrorë i Klorofilit
  • E pasur me hekur
  • Mbështetë detoksifikimin natyrorë
  • Forcon sistemin imunitarë etj.

Chlorella – Është një algë e gjelbërt e ujërave të ëmbla që ka shumë proteina, prandaj është veçanërisht e përshtatshme për njerëzit që nuk hanë ushqim me origjinë shtazore.

Krahasuar me Spirulinën, ajo përmbanë më pak proteina por shumë më shumë Klorofil. Sidoqoftë, ajo përfaqëson një burim jashtëzakonisht të pasur të proteinave – pothuajse 60 përqind e proteinave lehtësisht të tretshme.

Përmbanë gjithashtu shumë hekur, i cili luan një rol në funksionet njohëse, kontribuon në çlirimin e energjisë në metabolizëm, zvogëlon lodhjen dhe mbështet funksionimin e sistemit imunitarë.

Neto 125 g

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Bëhuni i pari që shqyrton “Chlorella”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *