Maka

13.50

1 stok

Kategori:

Përshkrim

  • Prodhimi organik

Një rrënjë e mrekullueshme nga Andet malore. Maka është një fabrikë nga Andet, një nga të paktët që ka arritur t’i përshtatet kushteve të vështira në një lartësi prej më shumë se 4400 metra , kështu që konsiderohet si një bimë jashtëzakonisht rezistente. Maka është vlerësuar nga indianët peruan për shekuj për shkak të pjesës së saj rrënjësore nëntokësore, e cila me të drejtë quhet “rrënja e mrekullisë”. Incas përdorën makën për të rritur forcën dhe qëndresën gjatë luftimeve. Kushti që Maka të përmbajë një sasi të mjaftueshme përbërësish aktivë është rritja e saj në lartësinë më të lartë të mundshme. Maka jonë u rrit në lartësitë e Perusë.  Substancat medicinale të makas mblidhen në rrënjën në formë zemre. Rrënja hahet e gjallë, thjesht e tharë dhe e bluar.

  • Ai ngre nivelet e energjisë
  • Mban vitalitetin
  • Ai mbështet performancën fizike dhe mendore
  • Maca mbështet performancën fizike dhe mendore
  • Ai ngre nivelet e energjisë
  • Kontribuon në shëndetin riprodhues te të dy gjinitë

Neto: 100 g për 30 ditë

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Bëhuni i pari që shqyrton “Maka”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *