Ofertë!

Moringa

Çmimi origjinal qe: €15.00.Çmimi i tanishëm është: €14.00.

S’ka stok

Kategori:

Përshkrim

Moringa oleifera- Është një pemë vendase  që rritet në Indi. Është treguar se ndihmon në ruajtjen e niveleve normale të glukozës në gjak. Gjethet e saj janë të pasura me proteina, fibra, vitamina A, B, E dhe minerale si kalium, kalcium, magnez, fosfor dhe hekur.

Moringa përmban një përzierje të aminoacideve thelbësore (blloqe ndërtimi të proteinave), fitonutrientëve karotenoidë (e njëjta specie që gjendet në bimë të tilla si karota dhe domate), antioksidantë të tillë si quercetin dhe përbërje natyrore antibakteriale që veprojnë në të njëjtën mënyrë si shumë ilaçe anti-inflamatore. Moringa përmban një numër të acideve që ndihmojnë dhe është treguar se ndihmojnë në kontrollin e niveleve të sheqerit dhe lejojnë lirimin normal të glukozës. Përveç acideve, ai gjithashtu përmban përbërje, izotiocianate, të cilat kanë një efekt mbrojtës kundër diabetit. Moringa shkatërron bakteret direkt në lëkurë, ndërsa hidraton dhe ushqen lëkurën në të njëjtën kohë, kështu që është përbërës i kremrave të ndryshëm.

Moringa është treguar për të zvogëluar problemet atletike të këmbëve, aromat e pakëndshme, pezmatimet e ndryshme të kërpudhave, zbokthin, gingivitin, djegiet, lythat virale,

 • Produkt i çertifikuar organik
 • Përmbajtje e lartë e proteinave
 • Është e pasur me fibra dietike
 • E pasur me vitamina dhe minerale
 • Moringa përmban veti natyrale antibakteriale, antifungale dhe antivirale
 • Veprim antioksidues dhe anti-inflamator
 • Promovon shëndetin e traktit tretës
 • Mbron dhe ushqen lëkurën
 • Veprim antioksidues dhe anti-inflamator
 • Ndihmon në rregullimin e niveleve të glukozës në gjak
 • Rrit nivelin e hemoglobinës në gjak
 • Promovon shëndetin e traktit tretës
 • Parandalon ulcerat e stomakut
 • Kontribuon në parandalimin dhe shërimin e sëmundjet e mëlçisë
 • Kontribuon në parandalimin dhe shërimin e sëmundjet të veshkave
 • Lufton problemet me candida dhe infeksione të tjera kërpudhore ose virale.

Sasia: 250 g për 50 ditë

 • Vitamina A-luan një rol në metabolizmin e hekurit, ndihmon në mirëmbajtjen e mukozave të shëndetshme, lëkurën dhe shikimin e shëndetshëm dhe luan një rol në funksionimin e sistemit imunitar.
 • Vitamina B-kontribuon në funksionimin e sistemit nervor dhe luan një rol në formimin e qelizave të kuqe të gjakut.
 • Vitamina E-luan një rol në mbrojtjen e qelizave nga stresi oksidativ.
 • Kaliumi -luan një rol në ruajtjen e presionit normal të gjakut.
 • Kalciumi –kontribuon në funksionimin normal të enzimave të tretjes dhe është i nevojshëm për të ruajtur kockat dhe dhëmbët të shëndetshëm.
 • Fosfori –kontribuon në çlirimin e energjisë gjatë metabolizmit.
 • Magnezi –ndihmon në zvogëlimin e lodhjes dhe rraskapitjes dhe luan një rol në sintezën e proteinave.
 • Hekuri –luan një rol në funksionet njohëse, në transferimin e oksigjenit në trup dhe në funksionimin e sistemit imunitar.

 

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Bëhuni i pari që shqyrton “Moringa”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *