B Complex

12.00

3 stok

Kategori:

Përshkrim

Paketa B-Kompleks
Forma më e lartë dhe e bio-e disponueshme e vitaminave B
50 mg (100% NRV) kompleks B për dozë
Përmban 7 vitamina B
Një pije e shijshme me aromë natyrale portokalli
Kontriubon në funksionet normale të sistemit nervor
Ndihmon në ngritjen e energjisë
Mbështetni proceset e rëndësishme në trup
Neto 450 g për 30 ditë
A ndiheni shpesh të lodhur dhe pa energji?
A jeni rraskapitur shpejt edhe me përpjekje të vogla?
Dëshironi ti ofroni mbështetje trupit tuaj për funksionimin e duhur të sistemit nervor dhe imunitar?
Kompleksi B është një grup vitaminash që janë të rëndësishme për sistemin tonë nervor.
Përveç funksionit të tyre të përbashkët, secila prej vitaminave B ka role të tjera të rëndësishme në trupin tonë dhe ne gjithashtu i marrim ato nga burime të ndryshme.
B12 gjendet kryesisht në mish dhe produktet e qumështit, ndërsa B7, B9 dhe në njëfarë mase B1 dhe B2 gjenden kryesisht në perime dhe fruta.
Ata kanë një funksion të përbashkët të funksionit të sistemit nervor, por gjithashtu luajnë role të tjera të rëndësishme.
Vitaminat B1, B2, B3, B5 dhe B12 veprojnë kundër lodhjes dhe rraskapitjes dhe ato gjithashtu kanë një efekt në nivelet e energjisë.
Acidi folik është i rëndësishëm për funksionimin normal të sistemit imunitar si dhe për zhvillimin normal të fetusit gjatë shtatzënisë.
Vitamina B2 është e rëndësishme për thithjen dhe metabolizmin e hekurit, përveçse vepron si antioksidant dhe mbron qelizat tona nga stresi oksidativ.

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Bëhuni i pari që shqyrton “B Complex”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *